Zpět

Mgr. et Mgr. Rudolf Havelka, Ph.D.

člen výboru MO KDU-ČSL Hradec Králové

To, že můžeme žít ve svobodné společnosti, nepovažuji za „danou“ samozřejmost, ale za výsadu, o kterou bychom měli neustále pečovat.

oblast znalostí: správa příspěvkových organizací, dotační management, problematika vysokých škol, kultura

povolání: ředitel Městského muzea v Jaroměři

stručný životopis:
Narodil jsem se ve Frýdlantu v Čechách, ale až do střední školy jsem žil s rodiči v Mladé Boleslavi. Rodinné kořeny máme ve východních Čechách, v nedalekém Chvojenci, kde jsem trávil každé léto. Do Hradce Králové jsem se před několika lety přiženil. Po gymnáziu (včetně roku studií v USA) jsem vystudoval religionistiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a později archeologii na Univerzitě v Hradci Králové. Během doktorských studií, věnovaných problematice původních národů Sibiře, jsem strávil dohromady několik let střídavě ve finském městě Rovaniemi a v terénu západní Sibiře. Po návratu do České republiky jsem pracoval jako archeolog v jičínském muzeu a poté jako projektový manažer evropských dotací v Praze a v Hradci Králové. Od r. 2016 pracuji jako ředitel Městského muzea v Jaroměři, kde plně uplatňuji své humanitní znalosti a současně praxi z dotačního managementu. S manželkou a několikaměsíční dcerkou žijeme v Hradci Králové a společný čas trávíme především v přírodě. Na koníčky mnoho času nezbývá, ale pokud ano, patří mezi ně běh, rybaření, myslivost a externí přednášení na Univerzitě Palackého v Olomouci.

občanská angažovanost a působení v komisích a výborech, v orgánech společností:
Za občansky angažovanou považuji samotnou práci v Městském muzeu, při které musíme neustále zvažovat a naplňovat potřeby obyvatel města, od školních dítek po seniory. Současně mi takto práce, spolu s předchozí prací dotačního manažera krajských projektů, přinesly možnost seznámit se s chodem městské i krajské samosprávy.

Kontaktujte mě

Jméno a příjmení*
Město
E-mail*
Kraj
Telefon
Bezpečnostní kód
 Security code
Povinná pole jsou označena hvězdičkou (*)
Předmět
Vaše zpráva
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.