KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Hradec pro všechny? Všichni pro Hradec!
Zpět

Hradec pro všechny? Všichni pro Hradec!

Přidáno 8. 9. 2022
Ilustrační foto
Ing. Růžena Divecká (lídryně kandidátky) a její tým

Naším ústředním mottem je Hradec pro všechny a všichni pro Hradec. Vyjadřuje potřebu komunikace a vztahu mezi vedením města a jeho občany. Našich 5 priorit vyjadřuje to, oč budeme usilovat. Chceme, aby vedení našeho města vnímalo potřeby jak svých obyvatel, tak i návštěvníků, hájilo potřeby občanů, veřejné prostředky využívalo promyšleně a neupřednostňovalo tak výrazně určité zájmové skupiny (jako např. zbytečně drahý fotbalový stadion). Chceme řešit nejen velké investice, ale i každodenní drobnosti, protože každá velká věc se skládá z detailů.

Přejeme si, aby naše město bylo i nadále přátelské rodinám a seniorům, aby pamatovalo na vytváření těch nejlepších podmínek pro život – přívětivý veřejný prostor, dostupné bydlení, vzdělávání, pracovní příležitosti, zdravotní a sociální péči, trávení volného času bez bariér a příjemné mezigenerační soužití. Chceme, aby naše město využilo mnohem víc svůj potenciál pro konání mezinárodních kongresů a stalo se oblíbenou a navštěvovanou turistickou destinací, a to s ohledem na bohaté kulturní dědictví ve městě i zajímavosti v blízkém okolí (Bojiště války 1866, hradecké lesy,…).

Má na to, aby rozvinulo více mezinárodní spolupráci i na úrovni vědy, kultury, sportu a dalších odvětví.

Naším cílem je otevřít větší prostor pro aktivní zapojování občanů města do jeho správy, do rozhodování o jeho rozvoji. Každý z nás nese jistou míru odpovědnosti a má nejen právo, ale i povinnost se spolupodílet na životě v komunitě. Hledáme cesty, jak rozvíjet formy zapojení a spolurozhodování – komise místní samosprávy, občanské iniciativy, setkání vedení města s občany…